Web Tasarım
Web Tasarımı
HostingDreamweaver MX Dersleri

Macromedia Dreamweaver MX bir görsel web sayfası tasarım programıdır. Dreamweaver benzeri başka WYSIWYG web sayfası oluşturma programları da vardır. Fakat sunduğu özellikler dolayısıyla 2000 yılı sonrasında en çok kullanılan göresel web sayfası tasarım programı olmuştur.

Dreamweaver programının 6.0 sürümü Dreamweaver MX adıyla 2002 yılında piyasaya çıkmıştır. Daha sonra 2003 yılı başında 6.1 güncellemesi piyasaya sürülmüştür.

Dreamweaver MX programının 30 günlük deneme sürümünü www.macromedia.com sitesinden indirebilirsiniz ya da Macromedia'nın Türkiye temsilcisi olan Medyasoft firmasının web sitesi www.medyasoft.com.tr de yer alan formu doldurarak diğer pek çok Macromedia firmasına ait programında 30 günlük deneme sürümlerini içeren ücretsiz Demo CD'ye sahip olabilirsiniz.

Burada yeralan Dreamweaver MX dersleri kYes ve Kuen tarafından yazılmıştır.

Dersler Dreamweaver MX programını hiç kullanmamış olan kullanıcılarında kolayca anlayabileceği bir şekilde yazılmaya çalışılmıştır. Tabi bu konuda ne kadar başarılı olduğumuzu zaman gösterecek :)

Dersler Site, Tasarım, Stiller, Behaviors ve Püf Noktası adlı 5 ana bölüm altında toplanmıştır. Bunun yanında Dreamweaver MX için Extension'ların yer aldığı Extensions bölümü ve Dreamweaver ile ilgili pek çok site adresinin yer aldığı Linkler bölümü olacaktır.
 Yazdırılabilir Sayfa...